Прем’єр-міністр України Юлія Свириденко висловила підтримку 18-му пакету санкцій Європейського Союзу проти Росії та закликала США наслідувати приклад європейських партнерів у посиленні обмежувальних заходів проти агресора.
На думку українського прем’єра, поки триває військова агресія, необхідно посилювати тиск на Росію з боку як Євросоюзу, так і Сполучених Штатів. Важливим фактором є також координація санкційних пакетів між союзниками.
Свириденко зазначила, що Україна очікувала прийняття 18-го пакету санкцій ЄС, незважаючи на початковий опір Словаччини. Київ висловлює вдячність союзникам за цей важливий крок.
“Наступний критично важливий етап для нас – це санкції з боку США. Це стане суттєвим і вагомим фактором у обмеженні можливостей Росії продовжувати війну”, – підкреслила голова уряду, додавши, що 18-м пакетом справа не повинна обмежуватися.
Слід нагадати, що президент США Дональд Трамп раніше погрожував ввести проти Росії додаткові тарифи, якщо Москва не укладе мирну угоду з Україною протягом 50 днів.
Деталі нового пакету санкцій ЄС
Європейський Союз офіційно ввів 18-й пакет санкцій проти Росії 18 липня поточного року.
Процес погодження санкцій затягнувся через позицію Словаччини, яка блокувала прийняття рішення. Словацькі влади вимагали гарантій від ЄС щодо поставок енергоресурсів з огляду на плани блоку повністю відмовитися від російських енергоресурсів до 1 січня 2028 року.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив про зняття вето на санкції, оскільки його країна отримала необхідні гарантії від Європейського Союзу.

