Місто Прилуки в Чернігівській області оголосило двохденну жалобу у зв’язку з трагічними наслідками російського обстрілу, що забрав життя п’яти мирних жителів.
Як повідомив голова Прилуцької РВА Володимир Чернов під час телемарафону, ця атака стала однією з найбільш руйнівних за останній час.
“Це була одна з найбільших атак і найбільша кількість загиблих за останній час. Тому сьогодні і завтра в місті Прилуки оголошено День жалоби”, – заявив чиновник.
Жертви російської агресії
Серед загиблих від рук окупантів виявилися п’ятеро цивільних осіб, включаючи немовля віком всього 1 рік і 4 місяці. Атака повністю зруйнувала два приватні будинки і завдала пошкодження багатоповерховим будівлям. Семеро людей були госпіталізовані з різними травмами.
На питання журналістів щодо того, чи був удар по дому начальника пожежної частини цілеспрямованим, Чернов утримався від коментарів:
“Я не можу відповісти на це питання. Не знаю, яка була справжня мета ворога, куди він цілився”.
Деталі нічного обстрілу
Російські військові здійснили атаку на Прилуки в нічні години 5 червня, використовуючи безпілотні літальні апарати. Попередні дані вказують на використання не менше шести дронів модифікації “Герань”.
Внаслідок обстрілу були знищені два житлові будинки, гаражні приміщення, господарські споруди та автомобілі.
Особливо трагічним стало потрапляння безпілотника в житло керівника місцевої пожежної служби, де загинули його дружина, донька та онук однорічного віку.
До ранкових годин кількість постраждалих склала вісім осіб. Керівництво Прилуцької РВА кваліфікувало обстріл мирного населення як черговий військовий злочин з боку Російської Федерації.

