В результаті нічних атак російських військ на енергетичну інфраструктуру українські енергетики фіксують нові відключення електропостачання в п’яти областях країни.
Як повідомляє компанія “Укренерго” у своєму офіційному Telegram-каналі, удари були завдані по енергооб’єктам у кількох регіонах.
«Вночі ворог атакував енергооб’єкти в кількох областях. Внаслідок цього – зранку є нові відключення в Сумській, Дніпропетровській, Херсонській, Харківській та Чернігівській областях», – зазначають в національній енергокомпанії.
Ремонтні служби обласних енергокомпаній розпочали роботи з відновлення пошкодженого обладнання в найкоротші терміни.
На фоні вчорашніх та попередніх масштабних ракетно-дронових атак енергосистема продовжує зазнавати серйозних навантажень. У всіх регіонах України в цілодобовому режимі діють обмежувальні заходи: спеціальні графіки для промислових підприємств і бізнесу, а також погодинні відключення для всіх категорій споживачів.
Показники енергоспоживання
Споживання електричної енергії в країні залишається на підвищеному рівні. За даними на 8:00 24 грудня, показники споживання відповідають рівню попереднього робочого дня – вівторка.
Вчора, 23 грудня, пікове споживання було зареєстровано в вечірні години, склавши на 2,4% менше максимального показника попереднього дня – понеділка, 22 грудня. Зниження сталося внаслідок розширення обмежувальних заходів після масованої ракетно-дронової атаки.
«У всіх регіонах України зараз є необхідність в економному енергоспоживанні. Будь ласка, максимально обмежте користування потужними електроприладами. По можливості, перенесіть енергоємні процеси на нічні години – після 23:00», – закликають фахівці “Укренерго”.
Енергетики попереджають про можливі зміни ситуації в енергосистемі і рекомендують споживачам стежити за актуальною інформацією на офіційних сайтах та сторінках у соціальних мережах операторів системи розподілу електроенергії.
Попередні удари
Нагадаємо, що в ніч на 23 грудня російські окупаційні сили провели масовану атаку по території України, залучивши сотні ударних безпілотників і десятки ракет різних типів.
За результатами цього удару Міністерство енергетики України повідомило про те, що атомні електростанції країни були змушені знизити потужність генерації електричної енергії.

