Державне бюро розслідувань повідомило про підозру у розтраті бюджетних коштів керівнику апарату Київської міської державної адміністрації та екс-директору одного з столичних комунальних підприємств. Сума збитків становить понад 1 мільйон гривень.
Слідчі органи встановили, що підозрювані посадовці організували та профінансували роботи з благоустрою фасаду та проведення капітального ремонту в офісному комплексі, що знаходиться у приватній власності.
Загальна вартість ремонтних робіт досягла майже 1,3 мільйона гривень державних коштів. Примітно, що комунальне підприємство не укладало договорів оренди на відремонтовані площі, що означає незаконне використання бюджетних грошей для покращення приватної нерухомості.
Правові наслідки для обвинувачених
Слідчі органи кваліфікували дії нинішніх і колишніх посадових осіб як розтрату державного майна з використанням службових повноважень, вчинену організованою групою в особливо великому розмірі. Дане злочин передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 12 років з обов’язковою конфіскацією майна.
Варто зазначити, що це не єдиний корупційний скандал у КМДА останнім часом. Прокуратура Києва раніше висунула обвинувачення заступнику начальника Департаменту транспортної інфраструктури у службовій недбалості, яка стала причиною призупинення роботи ділянки “синьої” лінії київського метрополітена.
В іншій справі директор одного з департаментів міської адміністрації в період з січня по квітень 2023 року здійснив закупівлю дизельних електростанцій із завищенням цін на 4,8 мільйона гривень, за цим фактом також порушено кримінальне провадження.
Крім того, 22 липня Служба безпеки України заарештувала екс-керівника департаменту КМДА за підозрою у викраденні близько 75 мільйонів гривень, виділених на паліативну медичну допомогу важкохворим пацієнтам.

