18 липня Великобританія ввела санкції проти понад 20 співробітників російських спецслужб, включаючи особовий склад Головного управління Генштабу РФ (ГУ ГШ, раніше відомого як ГРУ), а також проти російських хакерів і ряду організацій. Обмежувальні заходи були прийняті у зв’язку з проведенням “систематичної кампанії шкідливої кібердіяльності”, націленої на дестабілізацію ситуації в Європі та Африці.
Ця інформація надійшла від уряду Великобританії.
До списку санкцій включені три підрозділи ГУ ГШ та 18 російських офіцерів. Британські влади вважають їх причетними до ряду злочинних дій, серед яких:
- обстріли Маріуполя в 2022 році;
- спроба вбивства колишнього розвідника Сергія Скрипаля та його доньки в 2018 році в місті Солсбері;
- кібератаки на медіа-ресурси, теле- та телекомунікаційні компанії, політичні і демократичні інститути, а також на енергетичну інфраструктуру Сполученого Королівства.
“Співробітники ГРУ проводять кампанію з дестабілізації Європи, підриву суверенітету України та створення загрози безпеці британських громадян”, – заявив міністр закордонних справ Великобританії Девід Леммі, коментуючи введення санкцій.
Окрім офіцерів і підрозділів російської розвідки, під санкції потрапили три керівники російського проекту “Африканська ініціатива”. Ця структура являє собою фабрику з виготовлення фейкової інформації, яка займається пропагандою та проведенням інформаційних диверсій у державах Західної Африки.
Нові санкції Європи проти Росії
Паралельно з цим Європейський Союз вже схвалив 18-й пакет санкцій проти Росії. В нього входять знижений стеля цін на російську нафту та низка нових фінансових і торгових обмежень. Крім того, ЄС вже розпочав розробку 19-го санкційного пакета.
Президент України Володимир Зеленський також повідомив про підготовку нових економічних санкцій проти Росії. Їх впровадження планується на різних рівнях – як на рівні міжнародних партнерів, так і в рамках української юрисдикції.

