В Куп’янську (Харківська область) українські сили продовжують операції з зачистки міста, в той час як російські підрозділи опинилися ізольованими та починають масово здаватися в полон.
Про це повідомив начальник управління комунікацій Групи об’єднаних сил Віктор Трегубов під час виступу в ефірі національного телемарафону.
Згідно з даними українського командування, в місті залишається приблизно 50 російських військовослужбовців. Значна їх частина складає зброю, серед полонених зафіксовані й іноземні найманці. Постачання противника серйозно ускладнене – доставка вантажів можлива виключно повітрям.
“Вони активно здаються в полон. Зафіксовані навіть випадки капітуляції іноземців – йдеться про найманців, які працюють на російську сторону. Спроби російських підрозділів закріпитися в північних районах міста провалилися, визволити їх не представляється можливим”, – підкреслив Трегубов.
Представник українського командування зазначив, що постачання російських військ здійснюється фактично лише повітряним транспортом. Подібна логістична схема не дозволяє окупантам утримувати позиції тривалий час.
Ситуація в Куп’янську
Російські офіційні особи та пропагандистські ресурси вже кілька тижнів поширюють недостовірну інформацію про повний контроль над Куп’янськом. Подібні заяви нещодавно повторив і президент Росії Володимир Путін.
В кінці листопада окупаційні сили масово розкидали з безпілотників російські прапори по території Куп’янська, створюючи видимість контролю для пропагандистських матеріалів.
Разом з тим, згідно з інформацією Сил оборони України, українські військові успішно проводять бойові операції безпосередньо на території міста. На теперішній момент протистояти їм вдається лише в північній частині Куп’янська.
Значним є те, що за даними президента України Володимира Зеленського, в Росії нещодавно “зник безвісті” генерал, який, ймовірно, доповідав Путіну про захоплення Куп’янська.

