Міністр оборони Хорватії Іван Анушич офіційно заявив, що його країна не буде направляти військовий контингент в Україну в рамках програми надання гарантій безпеки. Таку заяву міністр зробив на спільній прес-конференції в Загребі з колегою з Словенії Борутом Сайовичем.
За словами Анушича, хорватський уряд вважає свою армію неготовою до подібних місій, а політичне керівництво не має наміру вживати таких серйозних кроків.
“Події останніх днів розвиваються стрімко, і деякі рішення окремих країн-учасниць НАТО і ‘коаліції рішучих’ передбачають можливість розміщення військовослужбовців. Хорватія в таких ініціативах брати участь не планує”, – підкреслив глава оборонного відомства.
Разом з тим міністр запевнив, що Загреб продовжить надавати Україні всебічну підтримку в тих форматах, які використовувалися раніше.
“Ми збережемо всі напрямки допомоги, які надавали до теперішнього моменту: політичну підтримку, поставки військової техніки та озброєнь, фінансове сприяння – все необхідне”, – заявив Анушич.
Варто зазначити, що 5 вересня Хорватія анонсувала своє участь в міжнародній коаліції з виробництва дронів для України. Країна заявила про готовність внести значний внесок у цю програму.
Міжнародні військові місії в Україні
Раніше, 4 вересня, за результатами зустрічі “коаліції рішучих” президент Франції Еммануель Макрон повідомив про досягнуті домовленості між 26 державами. Згідно з його заявою, ці країни “узгодили розміщення військ в Україні для забезпечення підтримки української території після встановлення режиму припинення вогню або укладення мирної угоди”.
Президент України Володимир Зеленський підтвердив, що вже існує попереднє розуміння щодо чисельності військового контингенту, який буде охоплювати повітряний простір, морські акваторії та сухопутні території.

